Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için

Çözüm sende, yeter ki iste…

Yaşadığımız muhteşem hayatın keyfine doyasıya varmak herkesin hakkı. Hayatınızda bazı konular üzerinde ilerlemiyormuşsunuz gibi tıkanıklıklar olabilir. Veya sürekli aynı olaylar bir kısır döngü gibi tekrarlanıp duruyor olabilir. Başarısız olduğunuzu veya sürekli kaybettiğinizi düşünüyor, hatta başkalarıyla kıyas yapıp hak ettiğiniz konumda olmadığınız için isyan konumuna gelmiş olabilirsiniz. İyi bir lider, başarılı bir iş adamı ve/veya iyi bir ebeveyn olmak istiyorsunuz. Bunların çözümü aslında çok basit. Bugüne kadar bildiklerinizi veya bildiğinizi zannettiğiniz şeyleri yeniden öğrenmeye ve tüm sorunları gidermeye hazır mısınız? Sorunlarınıza veya hayatınıza başka bir pencereden farklı açılardan bakalım ve birlikte dünyanızı değiştirelim. Eğer değişime hazırsanız gün geçtikçe çevrenizdeki insanların size olan tepkilerinin değiştiğinin de zaten farkındasınızdır. Artık güven çemberinden çıkmanızın vakti geldi. Değişim çok basit. Yeter ki siz isteyin ve süreci hızlandırın…

Mutluluk ve huzur, bir yaşam biçimidir.

Bakış açınızı değiştirip geleceğinizi tasarlayın…

Farkında olmadan, farkında olanların farkındalıklarını fark ederek farkındalığınız artacak.

Bireysel Yaşam Koçluğu Uygulanan Başlıca Alanlar

Kendini kabul edebilen herkes, yenilenmeye hazır demektir.

Karar alma, hedef oluşturma, kendini tanıma, kendini ifade etme, korkulardan kurtulma, özgüven kazandırma, iletişim problemlerini giderme gibi daha bir çok konuda kişisel yaşam koçluğu hizmeti.
Özgüven eksikliğin giderme, konsantrasyon kazanma, yetersizlik duygusunu aşma, başarı oranını yükseltme, iletişim sorunlarını giderme, odaklanma problemlerine çözüm bulma, hedef oluşturma, gelecek kaygısından kurtulma, yalnızlık korkusunu aşma, kaybetme korkusunuz giderme, kendini ispatlama duygusundan kurtulma, başarısızlık korkusunu yok etme gibi konularda öğrenci koçluğu hizmeti.
Aile içi sorunlara çözüm arama, aile içi iletişim kopukluklarına çözüm bulma, sorumluluk duygusu kazandırma, ifade şekillerini gözden geçirme, farklı bir bakış açısı kazandırarak çiftlerin kendi hatalarını görmelerine yardımcı olma.
Her yaştaki çocuk ve gençlerle iletişim sorunlarını giderme, çocukların bilinç altının önemi hakkında ebeveynlerin bilinçlendirilmesi, nasıl başarılı çocuk yetiştirilir, çocukların gözünden dünyaya bakabilme gibi konularda ebeveynlerin bilgilendirilmesi ve eksik olduklarını düşündükleri alanlarda farkındalıklarının arttırılması.
İkili ilişkilerde kendini ifade edebilme, ifade eksiklikleri, iletişim sorunları, ciddi ilişkiye hazır olmama, dinleme sorunları, anlama sorunları gibi konulara çözüm getirerek mevcut ve/veya gelecek ilişkileri sağlamlaştırmak.
Yersiz konularda çok hızlı gerilme ve sinirlenme, sürekli kavga etme dürtüsü, kendini haklı çıkarma isteği, her daim karşı çıkma isteği gibi konularda öfke ve sinirin kaynağına ulaşıp öfkeyi ortadan kaldırma.

Mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmek için

Sağlıklı Aile Olmanın Yöntemleri.

Aile olmak tecrübe edinmiş olmadan direk tecrübeye doğru atlamaktır. İyi bir baba ve anne olmak için ön sınava tabi tutulmazsınız. Başarılı ebeveynler olup olmadığınızın sonuçlarını seneler sonra anlayacaksınız. Geleceği hiçbirimiz göremeyiz. Fakat bugünü değiştirebilir ve sağlıklı birer aile ortamı oluşturabiliriz. Her şey sizin elinizde…

RANDEVU AL

Her birey farklı bir karakter ve farklı bir geçmişe sahiptir. Karakterimizi oluşturan etkenler başta ailemiz ve yetiştirilme tarzımızdır. Geçmişte takılı kalan veya bazı ufak travmalarını atlatamamış kişiler bugün çok farklı bir karaktere sahip olabilirler. Kişilik sorunu yaşayan kişilerin kendilerini bulmalarına en kolay yöntem geçmişi kabullenmek ve değişim için harekete geçmektir. Gelin geçmişinizi birlikte gözden geçirip sizi yeniden bugüne getirelim. Çünkü hayat geçmişte veya yarında değildir. Hayat sadece bugün ve şu andır…

Güneş ışığının ve günlük ufak egzersizlerin önemini kavrayarak gündelik yaşam kalitesinizi arttırın. Kendinizi ve bedeninizi sevin ve sizi bugüne kadar sağlıklı bir şekilde getirdiği için ona teşekkür etmeyi unutmayın.

Sakin bir karaktere sahip olmak, vizyonu geniş ve ileri görüşlü olabilmek, sağlıklı düşünüp sağlıklı kararlar alabilmek için odaklanabilmeyi çok iyi bilmeliyiz. Odaklanmanın sırrı da düşünmek yerine hissetmekten geçer. Hisleriyle hareket ettiğiniz sürece her zaman doğru kararlar alırsınız. Hislerinize güvenin, çünkü bugüne kadar hiç yanılmadırlar.

Sağlıklı Yemek, Sağlıklı Yaşam…

Zinde kalmak yalnızca egzersiz değil, aynı zamanda yediklerine her daim dikkat etmektir.

Sağlıklı ve mutlu yaşamın en büyük sırlarından birisi yediklerine dikkat etmektir. Herkesin farklı bedeni, farklı metabolizması ve farklı sindirim sistemi vardır. Kendi bedenini iyi tanıyan herkes alacağı besinlere dikkat ettiği sürece konforlu hayat sürebilecekleri bir bedene sahip olurlar. Konfor oturulan koltukta değil, oturma şeklinizdir. Duruşunuzu dinç ve sağlamlaştırırsanız hayatınız da o kadar dinç ve uzun sürer. Hepinizin bildiği gibi “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.”

Alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan kurtulmak isteyenler.

Bağımlı olduğunuz kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak ve kendinize yeni alışkanlıklar edinmek için yapmanız gereken tek şey, kendinize inanmak ve güvenmek. Özgüven kazandıracak ve yaşam kalitenizi yükseltecek çalışmalar, evde egzersizler, enerji ve şifa yöntemleri, pozitif ve uzun ömürlü yaşamın sırları için artık değişmeye hazırsınız.

KİTABI SATIN AL